ВИЦ

Мујо се вратил од Германија и донел мобилен телефон. Фата го видела, па го прашува што е тоа, а тој и вели: "Ма не разбираш ти, ова таму сите го фураат. Него налиј ми ти мене топла вода во кадата да се избањам".Легнал во кадата, го зел мобилниот (водоотпорен) во рака, па и ѕврцнал на Фата: "Алоо, ај дојди да ми го истриеш грбот".Фата: "Неможам сега, Мујо се врати од Германија, дома е"!

ТОП ВИДЕО

Музиката не познава граници и најбрзо ги надминува сите јазични ограничувања и секакви други...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

ЦајканиДвајца полицајци си се шетаат:
– Знаеш дека вчера од овој мост се фрли една жена.
– Од меланхолија ли?
– Не, велат била од битолските села.


Девојка раскинува со дечкото полицаец:
- Не е до тебе, до мене е.
- Кој е до тебе?!


Господине, ве молам со мене во станица!
- Абе ти знаеш мене кој ми е татко?
- А зошто, мајка ти ти нема кажано?


Полицајци се шетаат по еден мост.
- Знаеш дека вчера од овој мост се фрли една жена.
- Од депресија ли?
- Не бе, велат била од битолските села.


Полицаец сопира возач:
– Возачката ве молам!
– Повелете!
– Дали имате пиено, Павле?
– Е од каде сега Павле?
– Па Апостол, така пишува?!
– Абе тоа ми е иконата во возачката.


Гледа цајкан банана на патот и си вели:
- Да му се сневиди, пак ќе паднам!


Некој полицаец јадел банана и некое дете поминало и му рекло:
- Чичко, чичко дај ми еден гриз.
- Ова не е гриз ова е банана.


- Стој полиција! Дувај!

(дува)

- Мммм 5 кришки ајвар а?
- Да, а колку е дозволено?
- Не е дозволено ниту една, еве ти казна од 150 евра.


- Отворете полиција!
- Повелете полицаецу.
- Што е овој чад?!
- Џоинт пушиме полицаецу.
- Аааа добро, ние мислевме ајвар правите.


Влегува полицаец во кафуле и на шанкерот му вика:
- Дај еден сок.
- Каков сок сакате?
- А каков имате?
- Па имаме Кока Кола, Швепс, Браво, Кокта, Фанта-Манта...
- Дај една манта.


Страница 1 од 31


24FUDBAL.com.mk

Шпанија | Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Барселона по двата неуспеш...
Македонија | Вечерва фудбалерите на Шкендија ќе истрчаат на „Сан Сиро“ на ...
Шпанија | „Светците“ се огласија на социјалните мрежи доцна во ноќта и го и...
Македонија | Вечерва со почеток од 20 часот Вардар го започнува двобојот с...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Јулија снимала видео во црно бела боја за да не потсети дека треба малку да обрнеме ...
Керолајн го оптегнува и го разголува своето секси тело на житните полиња...
Дизајнерот Адам Сакс одбрал супер секси девојка и почнал да ги дизајнира нејзините би...