ВИЦ

Се враќа малиот Трпе од школо со полна торба јаболки. Татко му го прашува:
- Од каде јаболкиве?
- Од дворот на чичко Џоле.
- А, знае ли тој?
- Како не знае, трчаше по мене до нашиот двор.

ТОП ВИДЕО

Добивате екстра заоблен задник ако ги правите овие вежби во теретана, а видеото не е за оние со слабо срце...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Чак НорисЧак Норис е единствен што ја убедил својата баба дека не е гладен.


Само Чак Норис може да ја исфрли куќата низ прозорец.


Чак Норис од 1 кило зелка зготвил 10 кила грав.


Чак Норис кога го води орото, наместо марамче, јамболија врти.


Роки го прашува Чак Норис:
- Колку Покемони фати?

Чак Норис:
- Сите.


Кога Чак Норис ќе се изнервира, ја фрла куќата од прозорец.


Рамбо го прашува Чак Норис:
- Колку склекови можеш да направиш?
- Сите!


Чак Норис: Ало, дали е тоа брза помош?
- Да, повелете...
Чак Норис: Ви треба ли помош?


Чак Норис му се јавува на Славе Димитров:
- Ало, Славе Димитров? Јас знам чија е!


- Ало? Дали е тоа Кемал Монтено?
- Да.
- Овде Чак Норис.
- Повели, Чак.
- Јас ќе и кажам на Ивана!


На Чак Норис еднаш не му се погодиле патлиџаните. Оттогаш се познати како модри патлиџани.


Чак Норис победил со орбитрек на Тур де Франс.


На Чак Норис секогаш му даваат од прва вечер. Секогаш!


Што е Сахара?

- Порано била шума, а Чак Норис бил дрвосечач.

Чак Норис немал мајка, тетка му го родила.

Чак Норис може да го крене столот кога седи.

Чак Норис свири на гитара со зденка.

Чак Норис со пиперки прави слатко од смокви.

Кога Чак Норис ќе задоцни професорот му вели:
- Извини што дојдовме порано!

Кога Чак Норис ќе влезе во вода, тој не се наводенува, туку водата се чакнорисува!

Страница 1 од 14


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Селекторот на младата македонска фудбалска репрезентација зад...
Македонија | Еден од најдобрите млади фудбалери на Македонија го сумираше в...
Македонија | Избраниците на Благоја Милевски достојно се простија од Европ...
Македонија | Македонија го намали раното водство на Португалија со одличен ...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Туристката не може да му се нарадува на морето и сурфа на плитко... сурфањето е секси...
Сексапилната убавица се разголува во одредени дози колку за да ви ја покаже својата е...
Тука имате мноштво девојки на располагање, кои не се двоумат за да се соблечат пред к...