ВИЦ

Шета некој полицаец коза по град, и го среќава некој и прашува:
- Каде го шеташ ова говедо?
Полицаецот:
- НЕ е говедо коза е !!
човекот:
- Кој те прашува тебе козата ја прашувам.

ТОП ВИДЕО

Горан Миланов од Струмица се снимал на работното место во Швајцарија и преку шеги кажува за работата и животот таму...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Култура
Во една соба во дворецот Sforzesco пронајдена е фреска за која се верува дека е дело на Леонардо ...
Елеанор Кетон има само 28 години, а токму таа ја освои престижната награда за својот роман "The L...
Најстарото кино во светот, каде што се прикажани првите филмови на браќата Лимиер во 1899 година,...
Две дела од Енди Ворхол на престојните аукции во Њујорк би можеле да достигнат "цифра" од 100 мил...
Грчки научници откопаа гробница, за која се претпоставува дека е на самиот Александар Македонски....
Орландо Блум ќе дебитира на Бродвеј во новата претстава "Ромео и Јулија"...
Познатата писателка Џоан Роулинг, автор на серијата за Хари Потер, призна дека напишала детективс...
Британски уметник го суди режисерот Џејмс Камерон за 50 милиони долари поради "Аватар"...
Првото женско списание излезе пред нешто повеќе од четири века. Љубов, брак, секс се темите кои г...
Првото издание на "Хари Потер и каменот на мудроста" со коментар од авторката ќе биде продадено н...
Денешниот ден е прогласен за Меѓународен ден на музеите. Настанот се слави за прв пат на овој дат...
Статуа на пејачката Ејми Вајнхаус ќе биде крената во Лондон...
Јапонскиот писател ги почести фановите со книгата „Безбојниот Цукуру Тазаки и неговите годи...
Писмата кои писателот Џером Дејвид Селинџер ги пишувал на својот духовен ментор Свамиј Вивеканада...
На една листа од 100 омилени книги во Велика Британија, доминираат класиците на светската книжевн...
Парискиот Лувр бил најпосетен музеј за 2012 година судејќи според листата која ја составило списа...
Страница 1 од 8


24FUDBAL.com.mk

Англија | На гостувањето кај Саутемптон, Жозе Мурињо беше исклучен во фини...
Македонија | Илија Несторовски одново е херојот на Палермо, Македонецот со...
Италија | Илија Несторовски и Палермо вечерва имаа специјална поддршка, пр...
Англија | Александре Лаказет беше херојот на „Топчиите“ на дуелот со ВБА, ...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Кејти преку црно-белата призма од леќата на професионалниот камерман успева да се про...
Кристета е згодна русокоса девојка, која дефинитивно знае како да позира, а згора на ...
Цревото за брзо пиење пиво ќе ви помогне многу, а Менди со своето секси тело ќе ви де...