ВИЦ

Разговараат две плавуши:
- Паднав на градско возење!
- Зошто?!
- Стигнав до кружен тек и на таблата пишуваше 30, па направив 30 кругови околу кружниот тек и потоа комисијата ми рече дека не сум положила.
- Оффф, сигурно грешка си броела.

ТОП ВИДЕО

Типот решил да флертува со сите жени со полициска униформа...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Култура
Во една соба во дворецот Sforzesco пронајдена е фреска за која се верува дека е дело на Леонардо ...
Елеанор Кетон има само 28 години, а токму таа ја освои престижната награда за својот роман "The L...
Најстарото кино во светот, каде што се прикажани првите филмови на браќата Лимиер во 1899 година,...
Две дела од Енди Ворхол на престојните аукции во Њујорк би можеле да достигнат "цифра" од 100 мил...
Грчки научници откопаа гробница, за која се претпоставува дека е на самиот Александар Македонски....
Орландо Блум ќе дебитира на Бродвеј во новата претстава "Ромео и Јулија"...
Познатата писателка Џоан Роулинг, автор на серијата за Хари Потер, призна дека напишала детективс...
Британски уметник го суди режисерот Џејмс Камерон за 50 милиони долари поради "Аватар"...
Првото женско списание излезе пред нешто повеќе од четири века. Љубов, брак, секс се темите кои г...
Првото издание на "Хари Потер и каменот на мудроста" со коментар од авторката ќе биде продадено н...
Денешниот ден е прогласен за Меѓународен ден на музеите. Настанот се слави за прв пат на овој дат...
Статуа на пејачката Ејми Вајнхаус ќе биде крената во Лондон...
Јапонскиот писател ги почести фановите со книгата „Безбојниот Цукуру Тазаки и неговите годи...
Писмата кои писателот Џером Дејвид Селинџер ги пишувал на својот духовен ментор Свамиј Вивеканада...
На една листа од 100 омилени книги во Велика Британија, доминираат класиците на светската книжевн...
Парискиот Лувр бил најпосетен музеј за 2012 година судејќи според листата која ја составило списа...
Страница 1 од 8


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Давид Бабунски постигна убав погодок за водство на Јокохама о...
Франција | Медиумите од Шпанија пишуваат за можноста ПСЖ да го ангажира Кр...
Македонија | Вардар – Пелистер дефинитивно под рефлектори, се најавува спек...
Франција | Медиумите од Франција пишуваат дека Нејмар по само три месеци с...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Лијана Декер без проблем се соблекува пред камерата, само што овој пат нема многу екс...
Начинот на кој погледнува, се врти и воздивнува, нема да ве остави рамнодушни...
Esquire е престижен магазин и затоа мора да позираат исклучиво жешки девојки за него....