ВИЦ

Плавуша оди во пицерија и си нарачува пица.

Келнерот ја прашува: 

- На колку парчиња сакате да биде исечена пицата, на 6 или на 12?  

Плавушата:

 - На 6, 12 не можам да изедам.

ТОП ВИДЕО

Убаци втора и пуштај кумплунг мајсторе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Понеделник, 15 Април 2013 14:48 Култура
Мураками објави нов роман

Јапонскиот писател ги почести фановите со книгата „Безбојниот Цукуру Тазаки и неговите години на аџилак“.

Новиот роман на писателот Харуки Мураками е објавен во Јапонија на 13 април. Романот се вика „Безбојниот Цукуру Тазаки и неговите години на аџилак“.

Independent не го открива заплетот на романот, но истакнува дека станува збор за приказна за „изолација и губиток“ сместена во Јапонија по разорниот земјотрес и цунами.

Ова е прв роман од Мураками по тригодишна пауза, и го предизвика очекуваното големо интересирање во Јапонија. Се очекува дека и остатокот на светот со големо внимание ќе го испрати новото остварување на авторот на трилогијата IQ 1864 и уште 11 романи.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Во една соба во дворецот Sforzesco пронајдена е фреска за која се верува дека е дел...
Елеанор Кетон има само 28 години, а токму таа ја освои престижната награда за својо...
Најстарото кино во светот, каде што се прикажани првите филмови на браќата Лимиер в...
Две дела од Енди Ворхол на престојните аукции во Њујорк би можеле да достигнат "циф...
Грчки научници откопаа гробница, за која се претпоставува дека е на самиот Александ...
Орландо Блум ќе дебитира на Бродвеј во новата претстава "Ромео и Јулија"...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...