Понеделник, 20 Мај 2013 11:11 Култура
Се продава првото издание на "Хари Потер и каменот на мудроста"

Првото издание на "Хари Потер и каменот на мудроста" со коментар од авторката ќе биде продадено на аукција, а парите ќе бидат донирани за добротворни цели...

Книгата, прва од серијалот за малиот волшебник, вклучува рачно напишани мисли и коментари од авторката Џоан Роулинг заедно со 22 Своерачни илустрации на Хари Потер и директорот на училиштето за магија Албус Дамблдор.

Книгата ќе биде еден од централните лотови кои ќе бидат продадени на аукција, заедно со изданија на "Дневникот на Бриџит Џонс" и "Поларната светлина" со прибелешки од авторите, односно Хелен Филдинг и Филип Пулман.

Копија од "Матилда" на Роалд Дал со оригинални цртежи на илустраторот Квентин Блејк исто така ќе биде предложено на тендерот организиран утре од аукциска куќа Сотби во Лондон.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Во една соба во дворецот Sforzesco пронајдена е фреска за која се верува дека е дел...
Елеанор Кетон има само 28 години, а токму таа ја освои престижната награда за својо...
Најстарото кино во светот, каде што се прикажани првите филмови на браќата Лимиер в...
Две дела од Енди Ворхол на престојните аукции во Њујорк би можеле да достигнат "циф...
Грчки научници откопаа гробница, за која се претпоставува дека е на самиот Александ...
Орландо Блум ќе дебитира на Бродвеј во новата претстава "Ромео и Јулија"...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...