ВИЦ

Тежок испит

Таткото го прашува Перица:
- "Каков беше испитот?"
Перица:
- "Тежок, но се трудев!"
Таткото:
- "Ги реши сите 5 задачи?"
Перица:
- "Да, освен првите 2 и последните 3!"

ТОП ВИДЕО

Убаци втора и пуштај кумплунг мајсторе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Култура
Дански историчар пронашол досега непозната бајка од Ханс Кристијан Андерсен...
„Главата на апостолот“ од славниот Рафаело е продадена за неверојатна 36,9 милиони ев...
Француски дворец од 18 век по грешка го срушила фирмата која била ангажирана да го реновира...
Сиднеј, уште еднаш се претвора во спектакуларно платно од светлина, музика и креативни идеи, биде...
Авторот на светските бестселери "The Kite Runner" и "A Thousand Splendid Suns", Khaled Hosseini, ...
Археолозите во Бугарија откриле, меѓу 600 типични гробови во дворот на црквата во градот Созопол,...
Неименуван купувач платил неверојатни 480.000 долари за познатиот сино-бел фустан кој Џуди Гарлан...
Младиот фотограф Роман Сакович, роден 1986, дипломирал на лондонскиот Arts University Collegeu ми...
Пред точно 16 години, светлото на денот го виде првата книга за бурниот љубовен живот на единстве...
Британската глумица Сиена Милер му позирала на уметникот Jonathan Yeo во доцна бремености, а тоа ...
Сме виделе различни техники на цртање, од кои секоја е оригинална и впачетлива. Ви претставуваме ...
Зимата е период кога повеќе време минуваме дома, со книги, филмови, семејството и пријателите. За...
Во Тибет е отворен националниот парк Комолангама, кој ја носи титулата на највисок во светот. Во ...
Драмското дело за животот на починатата пејачка ќе биде претставено следната година во Данска... ...
Угледниот виенски музеј „Леополд“ се нашол на удар на јавноста поради плакатот со пот...
Кинескиот писател Мо Јан е овогодинешниот добитник на Нобеловата награда за книжевност...
Страница 3 од 8


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...