ВИЦ

Таткото му вели на својто син:
- Оди до продавница да земеш пиво!
- Не сакаммм.
- Оди, мора да ме слушаш, јас сум ти татко!
- Кога ти велам не сакам, не сакам и не сакам...
- Оди бре, мора да ме слушаш, јас те направив!
- Епа, ама си ме направил...

ТОП ВИДЕО

Убаци втора и пуштај кумплунг мајсторе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Култура
Како и кај секој друг верски празник, така и кај Велигден постојат работи кои можеби до сега не с...
Во градчето Сенди во американската сојузна држава Ута, пронајдена е книга стара 600 години, чија ...
По откривањето на повеќе од 70 древни книги стари околу 2.000 години, се наоѓа и слика за која се...
Во пештера во Јордан се пронајдени повеќе од 70 древни книги стари околу 2 илјади години, а се ве...
Новата книга за Џејмс Бонд, напишана од американскиот автор Jeffery Deaver наречена "Carte Blanch...
Вувузелата си отвори пат кон Оксфорскиот англиски речник за прв пат, откако стана симбол на Светс...
Така наречениoт Атлас "Klencke", сметан за најголемата книга во светот, ќе биде претставен пред ј...
И будистичките монаси веќе станаа комерцијални...
Wanderlust ја објави годишната ранг листа на чудата кои што до крајот на годината можат да бидат ...
Склуптурите од хартија постојат уште од 50-тите години на минатиот век...
Уметноста од хартија потекнува од Јапонија, каде што се родилa пред илјадници години...
Запознајте се со Џереми. Роден е на Филипините во 1986 година и започнува да се занимава со цртањ...
Нобеловата награда за книжевност е доделена на Herta Mueller...
Jude Law во улога на Хамлет, не доби мноу сјајни критики...
Изложба на фотографии со вселенска тематика во Националниот Поморски музеј во Гринвич...
Организаторите не приметиле дека Москва не е најдоброто место за овој настан...
Страница 6 од 8


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...