ВИЦ

Семинар

Оди Фата по улицата и ја среќава комшивката:
- "Каде Фато вака дотерана?"
- "Одам на семинар!"
- "А што е тоа семинар?"
- "Не знам и јас, но за секој случај се избањав!"

ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Среда, 18 Јануари 2017 11:11 Филм
Дали глумците на филм навистина пушат цигари?
Пушењето на цигари е лоша навика и не треба да го правиме тоа...Настрана од овој совет, пушењето на цигари е неопходно за некои ликови. Затоа љубителите на филмови се прашуваат дали актерите навистина пушат цигари или станува збор за некој трик? Одговорот гласи и да и не. Тие навистина пушат, ама има и трикови.

Порано компаниите едвај чекале да им се јават од снимање на филм за веднаш да пуштат бесплатно цела кутија цигари. Но, денес актерите пушат цигари од билки кои не содржат никотин и катран. Најпопуларни такви цигари се Ecstacy Cigarettes, кои не предизвикуваат зависност.

Така на пример Лијам Нисон е поранешен пушач и не сакал да и се враќа на лошата навика. За таа цел рачно му правеле цигари со машинка и користеле чај од камилица.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Никогаш немаше да ја приметите грешката...
Ѕвездата од филмот "Forest Gamp", освои најголем број на гласови во анкетата од позн...
Џорџ Лукас е продуцентот што го направи филмот Ѕвездени Војни...
Основачот на Alibaba, кинескиот милијардер Џек Ма, покажа импресивни умешности во бо...
33 години поминаа од првиот дел на филмот Терминатор...
Меколи Калкин беше детето што сите го обожаваа и беше филмска ѕвезда кога беше мал...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Легендарниот бразилски фудбалер ја завршува својата кариера на 3...
Англија | Ерменецот се поизвесно е дека ќе го напушти Манчестер јунајтед, ...
Англија | Санчез си заминува, Обамејанг доаѓа, опцијата Мхитарјан се уште е...
Останато | Хрватските хулигани наводно признале вина, ги чека краткорочна з...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Дамите во Рио се секогаш најубави и најзгодни... со големи облини... но овие се муск...
Бразилките се најпознатите жени во светот со убави облини и најдобрите тела...
Внимавајте да не избие пожар од видеото одоздола... со најсексапилните порно актерки ...