ВИЦ

Оди човек со говорна мана по улица и го среќава полицаец:
Човекот: Ссе извиннувам..к..кааде е школото за д`ткање?
Полицаецот: Што ќе ти е школо бе?...супер д`ткаш.

ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Четврток, 16 Ноември 2017 15:51 Филм
Џек Ма дебитираше во првиот филм

Основачот на Alibaba, кинескиот милијардер Џек Ма, покажа импресивни умешности во боречки вештини во својот дебитантски акционен филм...Тој го прикажа своето знаење во боречките вештини против Џет Ли, Сем Хенг и други мајстори.

Во новиот филм „Gong Shou Dao“ („Уметноста на нападот и одбраната) се појавува 53 годишниот Џек Ма, заедно со познати азиски мајстори по кинг-фу, теквондо, кои ја демонстрираат својата неверојатна брзина и моќ.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Џенифер Лоренс е една од најплатените и најмногу барана актерка...
Никогаш немаше да ја приметите грешката...
Ѕвездата од филмот "Forest Gamp", освои најголем број на гласови во анкетата од позн...
Џорџ Лукас е продуцентот што го направи филмот Ѕвездени Војни...
Основачот на Alibaba, кинескиот милијардер Џек Ма, покажа импресивни умешности во бо...
33 години поминаа од првиот дел на филмот Терминатор...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...