ВИЦ

Мујо го сретнува Хасо:
- Каде одиш?
- На заболекар, да ми го извадат забот.
- Зошто, те боли?
- Не, го голтнав.

ТОП ВИДЕО

Добивате екстра заоблен задник ако ги правите овие вежби во теретана, а видеото не е за оние со слабо срце...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Четврток, 15 Јуни 2017 10:15 Занимливости
5 познати и мудри цитати од Ана Франк
Ана Франк е симбол за борба против нацизмот и воопшто нечовечноста во било каков облик...За ова девојче знае цел свет, кое е родено на 12.06, пред точно 88 години. Еве 5 мудри цитати од неа во прилог:

1. „Колку е прекрасно никој да не мора да се чека ниту момент за да почне светот да станува подобар“.

2. „Само едно правило треба да запамтиш: Смеј се pravilo на се и заборави на сите останати. Звучи себично, но тоа е всушност единствениот лек против самосожалувањето“.

3. „Навистина е чудо што не се откажав од сите свои идеали, бидејќи изгледаат многу апсурдни и невозможни за реализирање. Сепак, не се откажувам од нив, затоа што и покрај се, се уште верувам дека луѓето се добри“.

4. „Луѓето може да ти кажат да замолчиш, но тоа не те спречува да имаш сопствено мислење“.

5. „Спомените ми значат повеќе од фустанот“.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Велосипедистот не се плаши да вози на тесна метална штица...
Секоја чест за оние што го иновирале овој додаток за кревет...
Ocean Submarine е холандска компанија, која се здружила со Rolls Royce, MTU и Bosh за...
Кога сите уметници се собираат на едно место, е тогаш настанува голема уметност...
Сестричката очигледно го сака братчето...
Вакво забивање не сте виделе ниту кај НБА лигата...


24FUDBAL.com.mk

Шпанија | Италијанецот по се изгледа дека е решителен во намерата да не се...
СП 2018 | Репрезентацијата на Албанија е во потрага по нов селектор, а како...
Италија | Интересен видео детаљ ни пристигнува од Соединетите Американски Д...
Италија | Италијанскиот шампион ќе издвои 30 милиони евра за интернационале...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Тука имате мноштво девојки на располагање, кои не се двоумат за да се соблечат пред к...
Мачката Кристина Алберт ќе ве заведе со своето совршено тело...
Роза ќе го даде својот максимум за да бидете задоволни од нејзиниот перформанс во кре...