ВИЦ

Bрв на љубомора:
- Каде одиш?
- Во БЕСТРАГА!
- Не може. Таму е Брејк!

ТОП ВИДЕО

Атеистите немаат одговор кога ги прашуваат на кој начин се случила експлозијата во светот, па се создало сонцето, човечкиот организам и се друго...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Вторник, 01 Август 2017 11:08 Занимливости
Професионален кројач роден без раце

Мадан Лал е роден во Харијани, Индија, без раце, но тоа не му пречело да стане познат и прифатен во опкружувањето...Цел живот кројачот страдал затоа што е поинаков од другите и не можел ниту да си игра со децата, да учи како сите останати...

Дури и наставниците не го сакале во училиштето затоа што не знаеле што да прават со него, како да го научат на нешто и како воопшто тој може да пишува. Тогаш одлучил на сите да им покаже што може. Оттогаш тој е професионален кројач, погледнете на видеото:

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Сингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Во денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Славниот брод „Љубов Орлова“ со години талка по Атлантскиот Океан празен...
Џон Колисон е најмладиот светски милијардер, кој се прослави со Stripe...
Генијалецот што ја измислил струјата е секојдневно на медиумите...
Само искуството може да не научи во животот, со малку совети од постарите...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Фудбалерот на Зенит, Денис Тетентјев бил брутално претепан на п...
Англија | Фудбалерот на Саутемптон се огласи на социјалните мрежи за да „р...
Шпанија | Како да му беше малку скандалот од Местаља, судијата Иглесиас Ви...
Англија | Овој викенд во Премиерлигата на програмата е дуелот помеѓу двајц...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Тверкувањето не е лесна работа, а овие дами го можат тоа профи...
Градите се голема слабост на мажите и не можат да си помогнат...
Швајцарската влада отворено дава поддршка за телото и фестивалот на слободата...