ВИЦ

Разговараат две плавуши:
- Паднав на градско возење!
- Зошто?!
- Стигнав до кружен тек и на таблата пишуваше 30, па направив 30 кругови околу кружниот тек и потоа комисијата ми рече дека не сум положила.
- Оффф, сигурно грешка си броела.

ТОП ВИДЕО

Музиката не познава граници и најбрзо ги надминува сите јазични ограничувања и секакви други...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Петок, 11 Август 2017 19:34 Занимливости
Неверојатен ресторан, келнерите се мајмуни

Ресторанот Кајабуки Таверн во Јапонија е во сопственост на Каор Оцуке, кој станал светска атракција поради необичните келнери...Всушност не се келнерите необични, туку тие се животни, т.е. мајмуни, кои се негови вработени повеќе од 29 години. Туристи од цел свет доаѓаат на посета во овој ресторан за да ги служи мајмун.

Како бонус за мајмуните има зрна од соја. Платата на мајмуните се брои во банани.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Сите сакаат да ја имаат моќта на препознавање на лажливците, но за жал тие се многу и...
„Ринге-ринге-раја“ е детска песничка која датира од 17 век, од чумата во Лондон...
Сликата со исончаната двојка на одмор на егзотична локација, станала хит на интернет....
Цвеќарката малку се поигрува со мажите...
Џиновска желка побегнала од зоолошка градина во Јапонија, а пронајдена е 2 недели под...
Еве како синот му се заблагодарил на таткото за сета љубов што му ја пружал од градин...


24FUDBAL.com.mk

Шпанија | Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Барселона по двата неуспеш...
Македонија | Вечерва фудбалерите на Шкендија ќе истрчаат на „Сан Сиро“ на ...
Шпанија | „Светците“ се огласија на социјалните мрежи доцна во ноќта и го и...
Македонија | Вечерва со почеток од 20 часот Вардар го започнува двобојот с...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Јулија снимала видео во црно бела боја за да не потсети дека треба малку да обрнеме ...
Керолајн го оптегнува и го разголува своето секси тело на житните полиња...
Дизајнерот Адам Сакс одбрал супер секси девојка и почнал да ги дизајнира нејзините би...