ВИЦ

Трпе на интервју за работа за таксист:
- Ду ју спик инглиш?
- Што?
- Ду ју спик инглиш?
- Не разбирам.
- Те прашуваме дали зборуваш англиски?
- Ооо, англискиот перфектно го владеам.


ТОП ВИДЕО

Најубавите и најсмешни видео клипови се само со децата...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Сабота, 12 Август 2017 17:44 Занимливости
Колку кругови имате на сликата?
Фотографијата во претходните денови станала хит на интернет...Фотографијата ги збунила корисниците на социјалните мрежи, затоа што во суштина фигурата е со кругови, кои на прв поглед изгледаат како коцки.Сликата се вика „кружна илузија“, опуштете ги очите, погледнете поубаво и избројте ги круговите. Колку кругови гледате?

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Не е сеедно на кое уво му кажувате на соговорникот...
Убаво погледнете ја сликата и кажете што мислите, кое дете ја искрши вазната...
Снимката со двете мали зајачиња што грицкаат магдонос ги воодушеви корисниците на соц...
Со берење на маслинки во Грција можете добро да заработите...
Малите животни знаат што значи да се биде на безбедно и топло...
Зиландија е остров кој се смета како посебен континент, кој е познат и под името Тасм...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Вардар против Реал Сосиедад во битка по први бодови во дебитан...
Англија | Жозе Мурињо често знае да прокоментира за некој иако не е пред д...
Македонија | Се чини дека притисокот врз капитенот на второлигашот е голем...
Македонија | Македонскиот првак може да продолжи една лоша низа на шпанскио...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Ова не е ништо особено, освен една секси неодолива снимка со плескање по задникот...
Девојката што „медитира“ во зеленилото изгледа како свежо набрано цвеќе, спремно за н...
Сара Сејферт е неодолива, односно нејзиниот тверк е неодолив, која дефинитивно знае к...