ВИЦ

Како дома

Доаѓа жената во посета на мажот кој е во затвор, па го прашува:
- "Како се чувствуваш, драги?"
- "Како дома" - вели мажот.
- "Баш се радувам, а како тоа како дома?"
- "Па вака: јадењето е лошо, алиштата неиспеглани, нема секс, а не смеам ниту да излегувам!"

ТОП ВИДЕО

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Сабота, 12 Август 2017 17:51 Занимливости
Дрво старо 400г. ја преживеало атомската бомба во Хирошима
Бонсаи дрвото е засадено во 1625 година и се наоѓа во музејот Вашингтон...Во 1976 година го донирал бонсаи мајсторот Масару Јамаки, а она што е специјално во врската со ова дрво е фактот што ја преживеало атомската бомба што е фрлена во Хирошима во 1945 година.

„Тоа е дар на пријателство и врска меѓу две различни култури. Постои некоја поврзаност со ова битие кое преживеало многу нешта. Тоа сега е дел од мојата сегашност, а порано било дел од сегашноста на други луѓе. Тоа е како да ја допирате историјата“, изјавила Кејтлин Емерсон-Дел, вработена во музејот.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Сингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Во денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Славниот брод „Љубов Орлова“ со години талка по Атлантскиот Океан празен...
Џон Колисон е најмладиот светски милијардер, кој се прослави со Stripe...
Генијалецот што ја измислил струјата е секојдневно на медиумите...
Само искуството може да не научи во животот, со малку совети од постарите...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Фудбалерот на Зенит, Денис Тетентјев бил брутално претепан на п...
Англија | Фудбалерот на Саутемптон се огласи на социјалните мрежи за да „р...
Шпанија | Како да му беше малку скандалот од Местаља, судијата Иглесиас Ви...
Англија | Овој викенд во Премиерлигата на програмата е дуелот помеѓу двајц...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Тверкувањето не е лесна работа, а овие дами го можат тоа профи...
Градите се голема слабост на мажите и не можат да си помогнат...
Швајцарската влада отворено дава поддршка за телото и фестивалот на слободата...