Среда, 27 Септември 2017 18:55 Занимливости
50 кучиња и прасиња живеат заедно

После природните непогоди, овие 50 животни пронашле засолниште заедно...Земјотрес со јачина од 7,1 степени според Рихтеровата скала го погоди Мексико, а во оваа страшна несреќа настрадаа 10 луѓе.Големите животни катастрофи ги зафатија и животните, кои преживеале на неверојатен начин. Тие биле пренесени во безбедно засолниште, каде што се измешани свињи и кучиња заедно на едно место.Така станале најдобри другари поради лошата и тешка ситуација во нивната земја. Ова е сега нивниот дом и среќни се заедно.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Сингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Во денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Славниот брод „Љубов Орлова“ со години талка по Атлантскиот Океан празен...
Џон Колисон е најмладиот светски милијардер, кој се прослави со Stripe...
Генијалецот што ја измислил струјата е секојдневно на медиумите...
Само искуството може да не научи во животот, со малку совети од постарите...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Фудбалерот на Зенит, Денис Тетентјев бил брутално претепан на п...
Англија | Фудбалерот на Саутемптон се огласи на социјалните мрежи за да „р...
Шпанија | Како да му беше малку скандалот од Местаља, судијата Иглесиас Ви...
Англија | Овој викенд во Премиерлигата на програмата е дуелот помеѓу двајц...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Тверкувањето не е лесна работа, а овие дами го можат тоа профи...
Градите се голема слабост на мажите и не можат да си помогнат...
Швајцарската влада отворено дава поддршка за телото и фестивалот на слободата...