ВИЦ

Студент на ветерина полага испит. Професорот имал некоја птица во кафез, која била покриена со чаршав. Го поткрева малце чаршавот колку да и се видат нозете на птицата.
- Колега, која е оваа птица?
- Појма немам!
- Епа жал ми е колега, паднавте, кое е вашето име?
Овој ги поткрева панталоните колку да му се видат малце нозете...
- Е, ај погодете!

ТОП ВИДЕО

Убаци втора и пуштај кумплунг мајсторе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Четврток, 28 Септември 2017 08:45 Занимливости
Зиландија е осмиот континтент на Земјата

Зиландија е остров кој се смета како посебен континент, кој е познат и под името Тасмантис...Новиот контитент Зиландија се простира на површина од 5 милиони квадратни километри, кој е поголем од Гренланд и Индија и зафаќа речиси половина од површината на Австралија.

Се верува дека Зиландија се отцепила од Австралија и Антартикот, а денес се протега од Нова Каледонија.

Зиландија е прогласена за 8-миот Земјин континент во 2017 година, а речиси 90% од нејзината територија е под вода:

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Џеф Безос, сопственикот на Amazon, донираше часовник кој ќе биде инсталиран како „сим...
Секоја успешна жена морала да помине низ различни фази од животот...
Ноќен кошмар е да ви се запушат цевките кога живеете во стан...
Многу трудници се воодушевени со оваа иновативна маска за стомакот...
Следните хороскопски знаци не трпат неверство и грубост, тие веднаш ги отстрануваат т...
Цвеќињата може секаде да го најдат своето место...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...