Среда, 04 Октомври 2017 17:49 Занимливости
Трик прашање: Кој ја скрши вазната?
Убаво погледнете ја сликата и кажете што мислите, кое дете ја искрши вазната...Одговорот го открива вашиот карактер:

Дете A: Ако го одбравте ова дете, значи дека сте исклучително внимателни и фокусирани. Не ви се провлекува ниту најситниот детал, па така на деловен план се исклучително ценети. Од друга страна сте напорни за семејството и пријателите поради таа страна.

Дете B: Ако ја одбравте најстарата ќерка, тогаш сте многу чувствителна личност, со висока способност на емпатија.

Дете C: Ако го одбравте ова дете, тогаш сте роден лидер. Добро знаете како да ги преземете уздите, а кога ќе одлучите нешто, нема сили што ќе ве предомислат.

Дете D: Ако ја одбравте најмладата ќерка,тогаш значи дека сите може да се потпрат на вас во секој момент. Вие сте столбот на вашето семејство, многу сте внимателни, организирани и ништо не заборавате.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Џеф Безос, сопственикот на Amazon, донираше часовник кој ќе биде инсталиран како „сим...
Секоја успешна жена морала да помине низ различни фази од животот...
Ноќен кошмар е да ви се запушат цевките кога живеете во стан...
Многу трудници се воодушевени со оваа иновативна маска за стомакот...
Следните хороскопски знаци не трпат неверство и грубост, тие веднаш ги отстрануваат т...
Цвеќињата може секаде да го најдат своето место...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...