Среда, 04 Октомври 2017 17:49 Занимливости
Трик прашање: Кој ја скрши вазната?
Убаво погледнете ја сликата и кажете што мислите, кое дете ја искрши вазната...Одговорот го открива вашиот карактер:

Дете A: Ако го одбравте ова дете, значи дека сте исклучително внимателни и фокусирани. Не ви се провлекува ниту најситниот детал, па така на деловен план се исклучително ценети. Од друга страна сте напорни за семејството и пријателите поради таа страна.

Дете B: Ако ја одбравте најстарата ќерка, тогаш сте многу чувствителна личност, со висока способност на емпатија.

Дете C: Ако го одбравте ова дете, тогаш сте роден лидер. Добро знаете како да ги преземете уздите, а кога ќе одлучите нешто, нема сили што ќе ве предомислат.

Дете D: Ако ја одбравте најмладата ќерка,тогаш значи дека сите може да се потпрат на вас во секој момент. Вие сте столбот на вашето семејство, многу сте внимателни, организирани и ништо не заборавате.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Не е сеедно на кое уво му кажувате на соговорникот...
Убаво погледнете ја сликата и кажете што мислите, кое дете ја искрши вазната...
Снимката со двете мали зајачиња што грицкаат магдонос ги воодушеви корисниците на соц...
Со берење на маслинки во Грција можете добро да заработите...
Малите животни знаат што значи да се биде на безбедно и топло...
Зиландија е остров кој се смета како посебен континент, кој е познат и под името Тасм...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Вардар против Реал Сосиедад во битка по први бодови во дебитан...
Англија | Жозе Мурињо често знае да прокоментира за некој иако не е пред д...
Македонија | Се чини дека притисокот врз капитенот на второлигашот е голем...
Македонија | Македонскиот првак може да продолжи една лоша низа на шпанскио...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Ова не е ништо особено, освен една секси неодолива снимка со плескање по задникот...
Девојката што „медитира“ во зеленилото изгледа како свежо набрано цвеќе, спремно за н...
Сара Сејферт е неодолива, односно нејзиниот тверк е неодолив, која дефинитивно знае к...