Четврток, 12 Октомври 2017 17:04 Занимливости
Како полесно да ги натерате луѓето да ви направат услуга?
Не е сеедно на кое уво му кажувате на соговорникот...Ако сакате да побарате услуга од некого, обратете му се на десното уво. Група научници дошле до овој заклучок преку истражување со помош на 176 лица. Левата страна на увото е задолжена за логични нешта, а десната е емотивна и интуитивна.

Испитаниците што добиле барање на десното уво, го регистрирале тоа со левата страна на мозокот, која е задолжена за логика, и затоа подобра во дешифрирањето на вербални информации од десната страна на мозокот, која е чувствителна и интуитивна.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Џеф Безос, сопственикот на Amazon, донираше часовник кој ќе биде инсталиран како „сим...
Секоја успешна жена морала да помине низ различни фази од животот...
Ноќен кошмар е да ви се запушат цевките кога живеете во стан...
Многу трудници се воодушевени со оваа иновативна маска за стомакот...
Следните хороскопски знаци не трпат неверство и грубост, тие веднаш ги отстрануваат т...
Цвеќињата може секаде да го најдат своето место...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...