ВИЦ

Седат полицаец и неговиот син дома и полицаецот го кара синот:
- Сине навистина мислам дека не е во ред да пушиш уште во петто одделение.
- Да тато, но нели ти ми имаш кажувано дека си почнал да пушиш во петто.
- Па добро, али јас тогаш имав седумнаесет години.

ТОП ВИДЕО

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Четврток, 12 Октомври 2017 17:04 Занимливости
Како полесно да ги натерате луѓето да ви направат услуга?
Не е сеедно на кое уво му кажувате на соговорникот...Ако сакате да побарате услуга од некого, обратете му се на десното уво. Група научници дошле до овој заклучок преку истражување со помош на 176 лица. Левата страна на увото е задолжена за логични нешта, а десната е емотивна и интуитивна.

Испитаниците што добиле барање на десното уво, го регистрирале тоа со левата страна на мозокот, која е задолжена за логика, и затоа подобра во дешифрирањето на вербални информации од десната страна на мозокот, која е чувствителна и интуитивна.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Сингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Во денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Славниот брод „Љубов Орлова“ со години талка по Атлантскиот Океан празен...
Џон Колисон е најмладиот светски милијардер, кој се прослави со Stripe...
Генијалецот што ја измислил струјата е секојдневно на медиумите...
Само искуството може да не научи во животот, со малку совети од постарите...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Фудбалерот на Зенит, Денис Тетентјев бил брутално претепан на п...
Англија | Фудбалерот на Саутемптон се огласи на социјалните мрежи за да „р...
Шпанија | Како да му беше малку скандалот од Местаља, судијата Иглесиас Ви...
Англија | Овој викенд во Премиерлигата на програмата е дуелот помеѓу двајц...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Тверкувањето не е лесна работа, а овие дами го можат тоа профи...
Градите се голема слабост на мажите и не можат да си помогнат...
Швајцарската влада отворено дава поддршка за телото и фестивалот на слободата...