Четврток, 09 Ноември 2017 13:10 Занимливости
Зошто треба да штедиме?
Повеќето од нас се на иста позиција...Не треба само да трошиме без контрола, туку треба малку и да штедиме. Зошто? Затоа што мора да ја испланираме колку-толку нашата финансиска иднина.

Вложувањето на парите во некоја банка или инвестициски фондови кријте го од самите себеси, затоа што може да ги потрошите во секој момент. Штедењето може да ви овозможи да купите некои поситни работи како што е на пример мебел, автомобил или стамбен објект, во зависност од вашите потреби. Може утре или задутре да ви треба за школување на децата.

Зошто да штедиме? Затоа што можеби утре ќе мора да подигнеме кредит за кого не сме сигурни дека ќе можеме да го вратиме и затоа што ќе мора да плаќаме камата на тоа. Црните фондови секогаш се тука да ни помогнат.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Кучето на британската војска спаси животи на војници во Авганистан, затоа денеска е о...
Мистичниот остров откриен во средината на Тихиот океан, предизвикал надеж дека Атланд...
Барби сака да биде прифатена од сите етнички заедници и нации во светот...
Поради неквалитетна работа, челните луѓе на Nissan се откажале од платата...
Ве советуваме кои зборови да не ги користите секојдневно со цел да изгледате и звучит...
Железничката компанија во Јапонија се извинила оти возот тргнал 20 секунди порано...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Давид Бабунски постигна убав погодок за водство на Јокохама о...
Франција | Медиумите од Шпанија пишуваат за можноста ПСЖ да го ангажира Кр...
Македонија | Вардар – Пелистер дефинитивно под рефлектори, се најавува спек...
Франција | Медиумите од Франција пишуваат дека Нејмар по само три месеци с...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Лијана Декер без проблем се соблекува пред камерата, само што овој пат нема многу екс...
Начинот на кој погледнува, се врти и воздивнува, нема да ве остави рамнодушни...
Esquire е престижен магазин и затоа мора да позираат исклучиво жешки девојки за него....