ВИЦ

Вистина

Седи Ивица на скалите и плаче. Мајка му го прашува:
- "Зошто плачеш?"
- "Сонував дека нема училиште!"
- "Не плачи се Ивица, тоа не е вистина!"
- "Па знам мамо, затоа и плачам..."

ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Недела, 12 Ноември 2017 17:49 Занимливости
Го отпуштиле после 12г. лојалност оти работел прекувремено
Работник од Барселона со 12 години стаж во фирмата е отпуштен затоа што бил премногу вреден...Вработениот бил отпуштен конкретно затоа што доаѓал на работа порано за да ја спреми продавницата за отварање. Работникот се обратил на суд и побарал да се врати на работа.

Вредниот работник Жан П. доаѓал на работа барем еден час порано пред почетокот на смената и почнувал со подготовки. Се наведува од компанијата дека сериозно ги прекршил правилата за работа, оти Жан правел порачки, ги менувал цените или пополнувал палети со производи порано, без да се запише дека доаѓа на работа.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Дијамант со исклучително висок квалитет...
Автобус со чешки туристи се заглави во Задар...
Научен доказ дека со пријателите имаме многу заеднички нешта...
Дали сте биле приморани да кажете "Да"...
Девојката глуми,пишува песни и живее самостојно...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...