Четврток, 23 Ноември 2017 08:58 Занимливости
Најдобри и најважни животни лекции
Само искуството може да не научи во животот, со малку совети од постарите...Никој не може да научи убаво од туѓото искуство, без оглед на тоа колку сакате да ги сфатите. Надобро се учи од свои грешки. Еве кои поуки ги извлековме од животот досега:

- Неуспехот не е фатален, а успехот не е финален;

- Она што ве уназадува е мислата дека постои нешто што ве уназадува;

- “Nothing is impossible. The word itself says I’m possible”. Ништо не е невозможно. Самиот збор вели возможен сум (читај англиски);

- Патот до успехот и патот до неуспехот е ист;

- Успехот е точката каде што се среќаваат подготвеноста и можностите;

- Ако не сте спремни да го ризикувате вообичаеното, ќе мора да се задоволите со обичното;

- Не дозволувајте стравот од загуба да биде поголем од задоволството од победа;

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Џеф Безос, сопственикот на Amazon, донираше часовник кој ќе биде инсталиран како „сим...
Секоја успешна жена морала да помине низ различни фази од животот...
Ноќен кошмар е да ви се запушат цевките кога живеете во стан...
Многу трудници се воодушевени со оваа иновативна маска за стомакот...
Следните хороскопски знаци не трпат неверство и грубост, тие веднаш ги отстрануваат т...
Цвеќињата може секаде да го најдат своето место...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...