Четврток, 23 Ноември 2017 17:51 Занимливости
Џон Колисон е најмлад светски милијардер
Џон Колисон е најмладиот светски милијардер, кој се прослави со Stripe...Stripe е софтверска платформа за онлајн плаќање, која ја креирал заедно со својот брат Патрик, во Сан Франциско. Инаку, Џон Колисон е од Ирска и важи за еден од најмладите милијардери во светот.

Милијардерот е само 2 месеци помлад од Иван Шпигел, основачот на Snapchat. Замислете, неговата компанија вреди повеќе од 9,2 милијарди долари.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Сингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Во денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Славниот брод „Љубов Орлова“ со години талка по Атлантскиот Океан празен...
Џон Колисон е најмладиот светски милијардер, кој се прослави со Stripe...
Генијалецот што ја измислил струјата е секојдневно на медиумите...
Само искуството може да не научи во животот, со малку совети од постарите...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Фудбалерот на Зенит, Денис Тетентјев бил брутално претепан на п...
Англија | Фудбалерот на Саутемптон се огласи на социјалните мрежи за да „р...
Шпанија | Како да му беше малку скандалот од Местаља, судијата Иглесиас Ви...
Англија | Овој викенд во Премиерлигата на програмата е дуелот помеѓу двајц...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Тверкувањето не е лесна работа, а овие дами го можат тоа профи...
Градите се голема слабост на мажите и не можат да си помогнат...
Швајцарската влада отворено дава поддршка за телото и фестивалот на слободата...