Вторник, 09 Јануари 2018 17:05 Занимливости
Никогаш не е доцна... ако се сака... се се може
Си беше еднаш една жена, која многу сакала да стане гимнастичарка...


Пред 92 години се родило истото девојче со огромна страст за гимнастика... и затоа почнала да вежба, по што во тинејџерските години веќе почнала да освојува медали од цел свет и постојано се надминувала себеси. Меѓутоа, кога станала жена, се вљубила во еден маж и подоцна забременила.

Нејзиниот сопруг, полн со разбирање, и рекол: „избери сама, детето или кариерата“. Се разбира, таа го одбрала детето.. истото се случило по втор пат, а имало и трет пат. Кога станала 72 години, после толку обврски, нејзиниот маж ја прашал дали сака да стане гимнастичарка, па така почнал тој да ја тренира и станала најстарата гимнастичарка во светот:

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Дијамант со исклучително висок квалитет...
Автобус со чешки туристи се заглави во Задар...
Научен доказ дека со пријателите имаме многу заеднички нешта...
Дали сте биле приморани да кажете "Да"...
Девојката глуми,пишува песни и живее самостојно...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...