Вторник, 09 Јануари 2018 18:37 Занимливости
Грешки што ги прават кумите на венчавките

Улогата на кумата за време на венчавката е голема и се сноси голема одговорност...


Ова се грешките што би можеле кумите да ги направат:

1. Прерано прифаќаат да станат куми за венчавка - Тоа значи дека не се свесни колкава голема улога ги очекува, во финансиска смисла и тоа што одзема многу време.

2. Не ја слушаат невестата - Ако невестата сака мирна и едноставна моминска вечер во опуштена атмосфера, нека биде така.

3. Трошат премногу пари.

4. Ги забораваат неопходните ситници.

5. Претеруваат со жестоки пијалоци.

6. Мислат дека крајот на венчавката означува и крај на улогата на венчаната кумашинка.

7. Немаат резервен пар чевли.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Дијамант со исклучително висок квалитет...
Автобус со чешки туристи се заглави во Задар...
Научен доказ дека со пријателите имаме многу заеднички нешта...
Дали сте биле приморани да кажете "Да"...
Девојката глуми,пишува песни и живее самостојно...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...