ВИЦ

Минерално

Доаѓа Мујо во бар и на келнерот му вика:
- "Донеси ми една кисела вода."
- "Не се вика кисела, туку минерална вода!"
- "Добро, тогаш дај ми минерална вода, минерални краставички и немој така минерално да ме гледаш."

ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Среда, 10 Јануари 2018 09:54 Занимливости
Пронајдено украденото шише вотка од 1,3 милиони долари

Шише направено од 3 кг злато,исто толку сребро,и капак од дијаманти...Данската полиција објави дека го пронајде шишето вотка во вредност од 1,3 милиони долари,а кое беше украдено од бар во Копенхаген.Шишето вотка е направено од 3 килограми злато,иста количина сребро и капак од дијаманти, а личноста која го однела во полиција изјавила дека шишето го пронајдел на едно градилиште во Копенхаген.

Полицијата објавиле дека шишето не е оштетено и дека истрагата за тоа кој го украл е во тек.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Дијамант со исклучително висок квалитет...
Автобус со чешки туристи се заглави во Задар...
Научен доказ дека со пријателите имаме многу заеднички нешта...
Дали сте биле приморани да кажете "Да"...
Девојката глуми,пишува песни и живее самостојно...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...