ВИЦ

Совет

Мујо му раскажува на својот син:
- "Е сине, кога јас бев на твои години, сите девојки трчаа по мене."
- "Па како тато, кажи ми?"
- "Едноставно е - само им ја крадеш чантата!"

ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Среда, 10 Јануари 2018 19:04 Занимливости
Божиќен стрип од 1937 година

Мики Маус превртува прасе на ражен...За време Божик најмногу се радувааат децата затоа што се на распуст и можат да издишат од школските обврски,а со тоа и да најдат слободно време да читаат некој интересен стрип.Големо внимание привлекува стрипот од 1937 година,насловен Мика Миш со познати Дизни херои на предната страна.

Во ова божиќно издание на стрипот,Дизниевите херои превртуваат прасе на ражен и на читателите им го честитаат празникот со "Христос се роди".

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Дијамант со исклучително висок квалитет...
Автобус со чешки туристи се заглави во Задар...
Научен доказ дека со пријателите имаме многу заеднички нешта...
Дали сте биле приморани да кажете "Да"...
Девојката глуми,пишува песни и живее самостојно...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...