Петок, 02 Февруари 2018 19:53 Занимливости
Тајра Бенкс: Со совети за успешна деловна жена

Тајра Бенкс на технолошка конференција ги споделила своите искуства и совети за успех...


Американската манекенка се смета за успешна жена во светот на модата и релевантен фактор за делење совету за успех. Таа вели дека жените што сакаат напредување во кариерата треба повеќе да зборуваат за развивање на својот талент и за тоа што ќе придонесат во компанијата што работат.

„На работодавците не им се важни вашите неплатени сметки и останати лични проблеми“, објаснува манекенката.

„Ако сакате да глумите самодоверба кога разговарате со вашиот шеф, гледајте го во чело наместо во очи. Тој нема да знае каде го гледате, а кај вас тоа го намалува изгледот на страв, па ќе изгледате како да сте сигурни во себе“, советува Тајра.

„Клучот е во фокусот на кариерата е да се префрлите на следната работа или да го фатите моментот пред да луѓето сфатат дека вашата моментална кариера тргнала по надолна линија“, изјавува Бенкс.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Џеф Безос, сопственикот на Amazon, донираше часовник кој ќе биде инсталиран како „сим...
Секоја успешна жена морала да помине низ различни фази од животот...
Ноќен кошмар е да ви се запушат цевките кога живеете во стан...
Многу трудници се воодушевени со оваа иновативна маска за стомакот...
Следните хороскопски знаци не трпат неверство и грубост, тие веднаш ги отстрануваат т...
Цвеќињата може секаде да го најдат своето место...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...