Понеделник, 12 Февруари 2018 12:08 Занимливости
Белгија е забавно да возите, имате пораки на патиштата

Секогаш мора да бидеме на безбедно растојание кога возиме во однос на тие што се пред нас...


Белгија нема проблеми со луди и диви возачи што возат неодговорно, но сепак властите сакаат да има постојано нешто што ќе ги потсетува возачите да ги почитуваат правилата.

Така смислиле интересен начин со кого возачите ќе уживаат додека возат. На патиштата се напишани стихови од популарни музички хитови, кои ќе ве сигнализираат дали сте премногу блиску до возилото пред вас.Погледнете:

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Џеф Безос, сопственикот на Amazon, донираше часовник кој ќе биде инсталиран како „сим...
Секоја успешна жена морала да помине низ различни фази од животот...
Ноќен кошмар е да ви се запушат цевките кога живеете во стан...
Многу трудници се воодушевени со оваа иновативна маска за стомакот...
Следните хороскопски знаци не трпат неверство и грубост, тие веднаш ги отстрануваат т...
Цвеќињата може секаде да го најдат своето место...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...