Понеделник, 12 Февруари 2018 16:47 Занимливости
Јапонски уметник ги црта емоциите од минатото

Јапонскиот уметник Авогадо, кој се потпишува @avogado6, ги црта нашите емоции од минатото и како евентуално сме се чувствувале во одреден период...


Тој е голем љубител на хемијата, па затоа се што се случува во нашето тело, умот и душата, го пресликува на уметничка хартија. Секоја илустрација е уникатна.1. Кога се обидувате да зачувате нешто од минатото


2. Кога крилата ви се уморни од летање


3. Тишина

4. Кога се чувствувате претопено


5. Уморни и исцрпени


6. Времето тече безмилосно

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Џеф Безос, сопственикот на Amazon, донираше часовник кој ќе биде инсталиран како „сим...
Секоја успешна жена морала да помине низ различни фази од животот...
Ноќен кошмар е да ви се запушат цевките кога живеете во стан...
Многу трудници се воодушевени со оваа иновативна маска за стомакот...
Следните хороскопски знаци не трпат неверство и грубост, тие веднаш ги отстрануваат т...
Цвеќињата може секаде да го најдат своето место...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...