ВИЦ

Некој селанец сакал да ја помине реката со трактор ама не знаел колку е длабока.
Здогледал некоја плавуша покрај патот.
- Невесто рекава длабока е?
- Не
Тргнал овој низ реката со тракторот и потонал целиот.
Добро мори жено, нели е плитка водава.
- А бре плитка е прееска на едни шатки до пола им беше!

ТОП ВИДЕО

Горан Миланов од Струмица се снимал на работното место во Швајцарија и преку шеги кажува за работата и животот таму...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Четврток, 15 Јуни 2017 08:24 Хумор
Барајќи го телефонот под дрво и под камен...

Замислете, телефонот го ставате на безвучен режим и почнувате да го барате...Не е најтешко да го барате телефонот под дрво и под камен, туку најтешко е да го барате телефонот кога претходно сте го ставиле на безвучен режим.

Погледнете го црно-белото видео со гневниот човек, се пронаоѓате ли?

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Секогаш жените имаат проблем со паркирањето...
Децата му даваат паричка, а тој им извлекува играчка или сокче...
„Гладна сум и нервозна“, вели девојчето...
Кога се мали, децата ги учат сите нешта што ги опкружуваат...
Човекот сакаше само да се снима во ова прекрасно море...
Момчето со шампонот одозгора ги шампонира сите што се тушираат...


24FUDBAL.com.mk

Англија | На гостувањето кај Саутемптон, Жозе Мурињо беше исклучен во фини...
Македонија | Илија Несторовски одново е херојот на Палермо, Македонецот со...
Италија | Илија Несторовски и Палермо вечерва имаа специјална поддршка, пр...
Англија | Александре Лаказет беше херојот на „Топчиите“ на дуелот со ВБА, ...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Кејти преку црно-белата призма од леќата на професионалниот камерман успева да се про...
Кристета е згодна русокоса девојка, која дефинитивно знае како да позира, а згора на ...
Цревото за брзо пиење пиво ќе ви помогне многу, а Менди со своето секси тело ќе ви де...