Понеделник, 12 Февруари 2018 17:33 Хумор
Португалскиот карневал ги исмева светските лидери

Во Португалија започна годишниот карневал, кој е популарен по политичката сатира...


Најатрактивни биле фигурите со претседателот на Русија, САД, Северна Кореја и германската канцеларка. Доналд Трамп е на шоља и врши нужда, додека Путин и Ким имаат ајкула тело со ножеви и вилушки, додека во средината е Ангела Меркел, претставена како сирена.

Погледнете ги карневалите на видеото одоздола:

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Моментот кога кучето мислеше дека вратата му е затворена, ако и воопшто мислеше...
Ставиле постер со порно ѕвезда на сред нива...
Кучето и прасето сакаат само да си играат...
Како вие си го минете викендот...
Малите луѓе се секогаш интересни...
Во Португалија започна годишниот карневал, кој е популарен по политичката сатира...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...