ВИЦ

Полиција

Двајца полицајци тргнале да одат на работа и едниот го прашува другиот:
- "Сакаш да одиме пешки или со автобус?"
- "Па со што ќе стигнеме побргу!"

ТОП ВИДЕО

Добивате екстра заоблен задник ако ги правите овие вежби во теретана, а видеото не е за оние со слабо срце...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Компјутерски- Колку често идете на опера?
- Па не многу често, јас користам гугл хром.


- Мамо иди кај мене на My story да видиш што имам ставено.
- Кај имаш мајстори?


- Дојди, имам празен стан.
- Јас на дизајнер за ентериер ли ти личам?


Синот:
- Тато дај ми 300 евра?
- Зошто?
- Да купам еден саат што не му влегува вода.
- Да ти се мочам во него.
- Колку сакаш мочај го, вода не му влегува.


- За новиот договор ве следува бесплатен таблет господине!
- Какви таблети имате?
- Самсунг и Сони.
- А дијазепам немате?


- Имаш ли Фејсбук профил?
- Имам.
- А твитер?
- Имам.
- А дечко?!
- Немам, сега ќе го инсталирам...


- За многу години домаќине..
- Фала. Повелете седнете си..
- А вифито, како ви беше...


Како изгледа модерно додворување?

- Дојди поблизу, овде е појако Wi-Fi-то.


Рaзгoвaрaaт дечкo и девoјкa нa Facebook. Дечкoтo:
- Се би дaл зa тебе. Би се бoрел сo лaв, би умрел, ќе скoкнaм oд 10-ти кaт зa тебе!
- Мнoгу те сaкaм. Ајде дoјди кaј мене дoмa.
- Не мoжaм, врне.


- Кој е главен град на Фејсбук?

- Лајкот.


Страница 1 од 16


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Селекторот на младата македонска фудбалска репрезентација зад...
Македонија | Еден од најдобрите млади фудбалери на Македонија го сумираше в...
Македонија | Избраниците на Благоја Милевски достојно се простија од Европ...
Македонија | Македонија го намали раното водство на Португалија со одличен ...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Туристката не може да му се нарадува на морето и сурфа на плитко... сурфањето е секси...
Сексапилната убавица се разголува во одредени дози колку за да ви ја покаже својата е...
Тука имате мноштво девојки на располагање, кои не се двоумат за да се соблечат пред к...