Вторник, 01 Август 2017 10:40 Љубов & Секс
Зошто овој маж апстинирал од мастурбирање 700 денови
Мажот не мастурбирал 700 денови и вели дека апстиненцијата му дала супермоќи...Овој маж е само еден од 200.000 луѓе, кои се приклучиле на мрежата "NoFap", чии членови одбиваат самозадоволување. Тие се воздржуваат од гледање на порнографија и мастурбирање во одреден временски период.

Некои ова го гледаат како тест за самоконтрола, а други како обид за лекување на зависноста од порнографија. Човекот вели на Reddit дека станал помирен кога се откажал од мастурбација, и почнал појасно да размислува. Имал исто така и повеќе енергија и самодоверба.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Сите мали кучиња се слатки и неодоливи...
Аманда Серни му помогнала на момчето од YouTube каналот JoshPalerLin...
На човекот почнале да му вријат хормоните...
Трејси Каслер (30) имала секс со ученик (14) во својата куќа во Флорида минатата годи...
Американската тинејџерка именувана как Џизел ја продала својата невиност за 2,5 милио...
Сара Сејферт повторно привлече внимание со провокативно видео на талент шоуто...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Фудбалерот на Зенит, Денис Тетентјев бил брутално претепан на п...
Англија | Фудбалерот на Саутемптон се огласи на социјалните мрежи за да „р...
Шпанија | Како да му беше малку скандалот од Местаља, судијата Иглесиас Ви...
Англија | Овој викенд во Премиерлигата на програмата е дуелот помеѓу двајц...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Тверкувањето не е лесна работа, а овие дами го можат тоа профи...
Градите се голема слабост на мажите и не можат да си помогнат...
Швајцарската влада отворено дава поддршка за телото и фестивалот на слободата...