ВИЦ

Паднал Мујо од 11 спрат и се собрала голема гужва за да видат што му се случило. Доаѓа Хасо во тој момент и го гледа Мујо како станува и ја брише прашината од себе. Хасо го прашува...."а бе, што се случило? Зошто толку народ се собрало?" Мујо..."од кај да знам.....и јас сега стигнав!!!

ТОП ВИДЕО

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Четврток, 05 Октомври 2017 06:45 Љубов & Секс
Како да знаете дека нема да се разведете од партнерот
Американските психолози Џон и Џули Готман, направиле детална анализа зошто некои бракови се осудени на пропаст...130 парови одговарале во истражувањето зошто браковите успеваат или не успеваат. Прашањето било: „Го испраќате сопругот за храна и средства за перење садови. Сопругот купува се, освен средство за перење садови. Како ќе реагирате?“

Психолозите велат дека одговорот на ова прашање ќе открие дали ќе бидете среќни во врската и бракот или ќе прекинете со саканата личност.  Тие направиле исто така и специјална просторија, ткн. љубовна лабораторија, каде имале активности со заедничко готвење, јадење и перење алишта. По тоа однесување психолозите утврдиле дали ќе останете заедно или не, исто така.

Брачните мајстори покажале голема великодушност и љубезност. Брачните катастрофи реагирале грубо и незаинтересирано, се фокусирале на негативните карактеристики на партнерот и заборавиле да ја истакнат силната поврзаност меѓу паровите за атмосфера на благодарност, во која е убаво да се помине времето.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Сите мали кучиња се слатки и неодоливи...
Аманда Серни му помогнала на момчето од YouTube каналот JoshPalerLin...
На човекот почнале да му вријат хормоните...
Трејси Каслер (30) имала секс со ученик (14) во својата куќа во Флорида минатата годи...
Американската тинејџерка именувана как Џизел ја продала својата невиност за 2,5 милио...
Сара Сејферт повторно привлече внимание со провокативно видео на талент шоуто...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Фудбалерот на Зенит, Денис Тетентјев бил брутално претепан на п...
Англија | Фудбалерот на Саутемптон се огласи на социјалните мрежи за да „р...
Шпанија | Како да му беше малку скандалот од Местаља, судијата Иглесиас Ви...
Англија | Овој викенд во Премиерлигата на програмата е дуелот помеѓу двајц...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Тверкувањето не е лесна работа, а овие дами го можат тоа профи...
Градите се голема слабост на мажите и не можат да си помогнат...
Швајцарската влада отворено дава поддршка за телото и фестивалот на слободата...