Вторник, 10 Октомври 2017 07:38 Љубов & Секс
Мажите со ваков карактер се подобри во сексот
Многу фактори би можеле да влијаат каков љубовник би бил мажот и дали интимниот однос би бил добар или лош...Една карактеристика би можела да укаже во голема мера дека мажот е добар во сексот. Експертите со истражување на сексуалното минато на жените се обиделе да утврдат кои партнери имале најдобар сексуален однос и редовно постигнувале оргазам.

Во истражувањето учествувале жени до 69 години, кои не се во врска или во брак, оти експертите сметале дека жените во врска чувствувале обврска да дадат подобра оценка за моменталниот партнер, дури и доколку реално не ја заслужува. Испитаниците во 70-минутниот тест одговарале на различни прашања за својот сексуален живот, а врз основа на нивните одговори, истражувачите утврдиле дека најдобар сексуален однос имале со мажите што имаат смисла за хумор.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Љубовта е комплицирана и не е секогаш едноставно да се донесе одлука за прекинување н...
Заедничкиот живот подразбира и компромиси, но постојат и некои работи околу кои паров...
Малото девојче трча по машкото, решена е да го има...
Многу фактори би можеле да влијаат каков љубовник би бил мажот и дали интимниот однос...
Воспитачката од градинка била принудена да ја напушти својата работа поради фотографи...
Младенците за време на венчавката се фотографирале во секси издание...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Вардар против Реал Сосиедад во битка по први бодови во дебитан...
Англија | Жозе Мурињо често знае да прокоментира за некој иако не е пред д...
Македонија | Се чини дека притисокот врз капитенот на второлигашот е голем...
Македонија | Македонскиот првак може да продолжи една лоша низа на шпанскио...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Ова не е ништо особено, освен една секси неодолива снимка со плескање по задникот...
Девојката што „медитира“ во зеленилото изгледа како свежо набрано цвеќе, спремно за н...
Сара Сејферт е неодолива, односно нејзиниот тверк е неодолив, која дефинитивно знае к...