Вторник, 10 Октомври 2017 07:38 Љубов & Секс
Мажите со ваков карактер се подобри во сексот
Многу фактори би можеле да влијаат каков љубовник би бил мажот и дали интимниот однос би бил добар или лош...Една карактеристика би можела да укаже во голема мера дека мажот е добар во сексот. Експертите со истражување на сексуалното минато на жените се обиделе да утврдат кои партнери имале најдобар сексуален однос и редовно постигнувале оргазам.

Во истражувањето учествувале жени до 69 години, кои не се во врска или во брак, оти експертите сметале дека жените во врска чувствувале обврска да дадат подобра оценка за моменталниот партнер, дури и доколку реално не ја заслужува. Испитаниците во 70-минутниот тест одговарале на различни прашања за својот сексуален живот, а врз основа на нивните одговори, истражувачите утврдиле дека најдобар сексуален однос имале со мажите што имаат смисла за хумор.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Љубовните односи често знаат да се замрсат...
Дали некогаш сте доживеале партнерот за време на секс да ви каже нешто непријатно...
Традицијата вели дека на првиот состанок мажот ја плаќа сметката...
Сексот може да биде многу подобар ако користите афродизијаци...
Дејт страницата Saucy Dates направила истражување во врска со желбите на мажите и жен...
Истражувањата докажуваат како може да ги возбудите жените за подобар секс....


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...