Сабота, 11 Ноември 2017 16:50 Љубов & Секс
Што се случува во моментот кога раскинувате
Секогаш кога прекинуваме врска со некој што сме оделе долг период, тешко преболуваме...Првото нешто што не можете да си признаете, е дека веќе е готово меѓу вас. Се уште го чувствувате неговиот/нејзиниот мирис на кожата, нејзината насмевка или неговиот парфем. Се држите за последната сламка надеж дека нешто ќе се подобри и верувате дека повторно може да се запали огнот што веќе одамна згаснал.

Ова го кажуваме за ваше добро, сфатете дека повеќе не сте заедно и обидете се барем да се занимавате со она што одамна сте го запоставиле, односно, некое хоби, книга, одгледување цвеќе или било што, што ве прави среќни. Сега се ве прави гневни кога ќе помислите на неа, сакате да се сокриете од цел свет и вечно да лежите во кревет и слично. Излезете надвор, насмевнете му се на денот и прошетајте се сами ако треба. Повикајте го најдобриот пријател и уживајте во животот.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

На човекот почнале да му вријат хормоните...
Трејси Каслер (30) имала секс со ученик (14) во својата куќа во Флорида минатата годи...
Американската тинејџерка именувана как Џизел ја продала својата невиност за 2,5 милио...
Сара Сејферт повторно привлече внимание со провокативно видео на талент шоуто...
Мажите често го надгледуваат најважниот дел од телото, кој со текот на годините старе...
Кога ќе ја погледнете оваа слика изгледа како да вози гол маж...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Давид Бабунски постигна убав погодок за водство на Јокохама о...
Франција | Медиумите од Шпанија пишуваат за можноста ПСЖ да го ангажира Кр...
Македонија | Вардар – Пелистер дефинитивно под рефлектори, се најавува спек...
Франција | Медиумите од Франција пишуваат дека Нејмар по само три месеци с...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Лијана Декер без проблем се соблекува пред камерата, само што овој пат нема многу екс...
Начинот на кој погледнува, се врти и воздивнува, нема да ве остави рамнодушни...
Esquire е престижен магазин и затоа мора да позираат исклучиво жешки девојки за него....