Вторник, 02 Јануари 2018 18:14 Љубов & Секс
3 емоции што ги чувствуваат само луѓето во врска
Има многу чувства што ги чувствуваме кога сме со нашите љубовни партнери...Издвојуваме 3 главни емоции од сите љубовни предности кога сме во љубовен однос со некого.

- Безбедност. Радоста, задоволството, ранливоста и длабоката поврзаност се фактори што се случуваат само кога некому целосно му верувате и се чувствувате безбедно.

- Храброст. Единствено чувство што ни е потребно за да преземеме акција и да создадеме среќна врска. Со храброст можеме да пробаме нови нешта со партнерот и во спалната соба и надвор од неа.

- Возбудување. Кога имате храброст, тоа ви дозволува да доживеете нови, возбудливи искуства и сето тоа ќе се одвива многу природно.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Биља и Аца од Србија направиле вистински спектакл на почетокот на нивната свадба...
Физичко неверство или останатите типови на неверство и изневерување...
Можеби сте сапиосексуална личност...
Женското тело е вечен предизвик за мажите...
Момчето сакаше само да најде со некого да се забавува...
Спонзорушите се многу неизвесни личности...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...