Среда, 10 Јануари 2018 18:52 Љубов & Секс
Како изгледа животот без секс

Двојката која 20 години е во брак...Иако имале неколку препреки на патот,една двојка го опишува 20 годишниот брак, јак и среќен,а сексуалниот живот во првите десет години активен и страствен.Меѓутоа иако делеле кревет секоја вечер,се љубеле,галеле и имале нежна физичка врска,поминало 10 години откако воделе љубов.

Причина за тоа било и слабеењето на либидото на двајцата,како и влегувањето во менопауза на сопругата,а секако и загубата на интерес за секс во подоцнежните години.Тие велат дека секогаш биле отворени еден кон друг и разговарале за се,дека имаат планови и соништа но не им треба сексот за да ги реализираат.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Биља и Аца од Србија направиле вистински спектакл на почетокот на нивната свадба...
Физичко неверство или останатите типови на неверство и изневерување...
Можеби сте сапиосексуална личност...
Женското тело е вечен предизвик за мажите...
Момчето сакаше само да најде со некого да се забавува...
Спонзорушите се многу неизвесни личности...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...