Четврток, 11 Јануари 2018 20:44 Љубов & Секс
Научно докажано дека жените се посилен пол

Според бројни истражувања жените живеат подолго од мажите...Иако добро е познато дека жените живеат подолго од мажите,сега има уште еден доказ дека жените се посилни дури и кога станува збор за преживување во најтешките животни услови.Досегашните истражувања обезбедија докази за биолошките и социјалните фактори кои влијаат на ова научно откритие.

Хипотезата дека предноста на жената во опстанокот има фундиментално биолошка поддршка е потврдена со фактот дека дури и во многу тешки услови женскиот пол преживува подобро од мажите.Истражувачите заклучиле декатоа се случувало дури и во раните векови кога бихевиоралноста и социјалните разлики биле минимални.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Биља и Аца од Србија направиле вистински спектакл на почетокот на нивната свадба...
Физичко неверство или останатите типови на неверство и изневерување...
Можеби сте сапиосексуална личност...
Женското тело е вечен предизвик за мажите...
Момчето сакаше само да најде со некого да се забавува...
Спонзорушите се многу неизвесни личности...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...