Петок, 12 Јануари 2018 18:28 Љубов & Секс
Зошто жените одбираат грди мажи?

Прво што ни паѓа во очи кај партнерот е неговиот физички изглед...


Убавината на вашите партнери дефинитивно го одредува статусот во врската, верувале или не. Интересно е тоа што постои научно објаснување за феноменот „убавица и ѕвер“.

Џошуа Олтманс од Универзитетот во Кентаки открил дека луѓето што имаат партнери и се сметаат за поубави од себе, имаат поголеми шанси да развијат одредени однесувања со цел да ги осигураат тие да не ги напуштат. Ако партнерот го сметаат за помалку атрактивен од себе, луѓето многу помалку ќе се трудат околу него, пишува "Psychology Today". Имено, научниците тврдат дека потсвесно бираме такви партнери, со цел да се трудиме помалку во врската. Истовремено, тој ќе се труди повеќе за да не задржи нас.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Биља и Аца од Србија направиле вистински спектакл на почетокот на нивната свадба...
Физичко неверство или останатите типови на неверство и изневерување...
Можеби сте сапиосексуална личност...
Женското тело е вечен предизвик за мажите...
Момчето сакаше само да најде со некого да се забавува...
Спонзорушите се многу неизвесни личности...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...