Понеделник, 29 Јануари 2018 18:19 Љубов & Секс
Како изгледа совршена жена според мажите

Размислувањето на мажите во анкета на списанието Венити Фер...Анкета на списанието Венити Фер имаше за цел да открие какво размислување имаат мажите за совршена жена.Имено,17 проценти од анкетираните рекоа дека чувството за хумор им е најважно кај жените,33 проценти велат дека тоа е интелигенцијата,додека кај 40 проценти предувал мајчинскиот инстинкт.

Само за три проценти од анкетираните било важно жените да бидат добри готвачки,а исто толкав процент е битен кога станува збор за сексуалниот живот.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Љубовните односи често знаат да се замрсат...
Дали некогаш сте доживеале партнерот за време на секс да ви каже нешто непријатно...
Традицијата вели дека на првиот состанок мажот ја плаќа сметката...
Сексот може да биде многу подобар ако користите афродизијаци...
Дејт страницата Saucy Dates направила истражување во врска со желбите на мажите и жен...
Истражувањата докажуваат како може да ги возбудите жените за подобар секс....


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...