Вторник, 30 Јануари 2018 17:14 Љубов & Секс
Што не смеат парови да прават пред пријатели

Кога некои двајца се вљубени, понекогаш се однесуваат како светот да не постои...

Постојат одредени нешта што никогаш не треба да ги правите пред другите. На пример, не смеете да се расправате пред другите, пред нив може само да си викате „мила“ или „миличок“, ништо повеќе или помалку од тоа. 

На пример, ако пријател ве повика на театар или кино, не треба да барате дозвола од партнерот, туку само да му соопштите а тој да ве разбере како што доликува.

Не треба да инсистирате со употребувањето на „ние“ во секој разговор, оти само оние што планираат да влезат во брак ја употребуваат оваа лична заменка во прво лице множина.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Љубовните односи често знаат да се замрсат...
Дали некогаш сте доживеале партнерот за време на секс да ви каже нешто непријатно...
Традицијата вели дека на првиот состанок мажот ја плаќа сметката...
Сексот може да биде многу подобар ако користите афродизијаци...
Дејт страницата Saucy Dates направила истражување во врска со желбите на мажите и жен...
Истражувањата докажуваат како може да ги возбудите жените за подобар секс....


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...