Сабота, 03 Февруари 2018 09:52 Љубов & Секс
Што го дефинира првиот впечаток?

Првата работа што ја забележуваме кај потенцијалниот партнер...Психологот Лесли Зебровиќ објаснува дека очите,носот или усните не се првата работа што ја забележуваме кај партнерот.Таа истражуваше какви изрази на лицето оставаат најјак впечаток,а нејзините заклучоци ги објави едно списание каде истакна дека најчесто реагираме на изразот на лицето кај личноста што прв пат ја гледаме.

Лесли додава дека постојат само четири фаци по кои се претставуваме:бебешки израз,сличност со некој познаник,фитнес и емоционална сличност.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Љубовните односи често знаат да се замрсат...
Дали некогаш сте доживеале партнерот за време на секс да ви каже нешто непријатно...
Традицијата вели дека на првиот состанок мажот ја плаќа сметката...
Сексот може да биде многу подобар ако користите афродизијаци...
Дејт страницата Saucy Dates направила истражување во врска со желбите на мажите и жен...
Истражувањата докажуваат како може да ги возбудите жените за подобар секс....


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...