ВИЦ

Оди дечко во аптека и прашува:
- Добар ден, колку пари се таблетите за ден потоа?
- 2000 денари!
- Не ми треба цела кутија, само една таблета ако може!
- Па една табле е 2000 денари...
- Ништо тогаш, дајте ми пелени...

ТОП ВИДЕО

Убаци втора и пуштај кумплунг мајсторе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Вторник, 13 Февруари 2018 15:49 Љубов & Секс
Жените често доживуваат оргазам во теретана

Освен силни мускули, дефинирано тело и губење на калории, жените во теретана може да доживеат оргазам...Феноменот "coregasm" најчесто им се случува на жените кога вежбаат интензивно. Тоа е поради ослободување на преголеми количини на ендорфин, хормонот што човечкото тело го опушта и се ослободува за време на секс.

Оргазамот во теретана е најчест кога правите стомачни вежби, а може да се случи и за време на трчање или дигање на тегови. Интересно е тоа што "coregasm" може да трае со часови, а контракциите се чувствуваат во абдоменот и од внатрешната страна на бедрата.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Љубовните односи често знаат да се замрсат...
Дали некогаш сте доживеале партнерот за време на секс да ви каже нешто непријатно...
Традицијата вели дека на првиот состанок мажот ја плаќа сметката...
Сексот може да биде многу подобар ако користите афродизијаци...
Дејт страницата Saucy Dates направила истражување во врска со желбите на мажите и жен...
Истражувањата докажуваат како може да ги возбудите жените за подобар секс....


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...