ВИЦ

Дочек

Ја чека Мујо Фата на железничка станица и кога излегла од возот, Мујо само се поздравил со неа и не кажал ништо. Фата го прашува:
- "Мујо, зошто си таков? Види како овој човек ја прегрнува и бакнува својата жена?"
- "Гледам, но неговата жена сега си оди, не доаѓа!"

ТОП ВИДЕО

Горан Миланов од Струмица се снимал на работното место во Швајцарија и преку шеги кажува за работата и животот таму...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Македонија
Холандскиот дизајнер и полиглот Воутер Кордувенер, го сретнал македонскиот турист Зоран Радически.....
Снежната идила изгледа совршено кога се снима од птичја перспектива...
Тиквешкото Езеро во Македонија е митско место според своите вредности...
Наташа Алексовска има 37 години, родена е и живее во Куманово...
Со читање на Хаику поезија заедно со Искра Донева, ќе има забава, дружење и позитивна енергија...
Ова е првото видео од серијалот на специјални репортажи за Македонија...
Според светската статистика, Софија е најчестото женско име на светот...
Еволуцијата на јазиците е како биолошката еволуција - се случува постојано од генерација до генерац...
Во рамките на проектот „Инспирирај младинско учество“, Национален младински совет на ...
Дали ни се потребни различни амблеми со кои упорно се обидуваат да промовираат црвено жолти патр...
„Ако ги запрашаш грчките книжевници, зборувајќи: Кој ви ги создал буквите, или ви ги преве...
Кога еден испарлив ден Александар Македонски отсутно чекореше покрај брегот на реката за време на ...
Ова е видео инспирирано од песната на  Pharrell Williams - Happy, изработено од тројцата ен...
Водени од мотото, "Најбитно е човек да помогне онаму каде е најпотребно", Кабелскиот оператор Тел...
Православните христијани го слават Свети Трифун, католиците Свети Валентин, а сите заедно, особе...
Многумина кога ќе видат убава девојка со стил и вештина за позирање, веднаш ја нарекуваат „...
Страница 1 од 4


24FUDBAL.com.mk

Англија | На гостувањето кај Саутемптон, Жозе Мурињо беше исклучен во фини...
Македонија | Илија Несторовски одново е херојот на Палермо, Македонецот со...
Италија | Илија Несторовски и Палермо вечерва имаа специјална поддршка, пр...
Англија | Александре Лаказет беше херојот на „Топчиите“ на дуелот со ВБА, ...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Кејти преку црно-белата призма од леќата на професионалниот камерман успева да се про...
Кристета е згодна русокоса девојка, која дефинитивно знае како да позира, а згора на ...
Цревото за брзо пиење пиво ќе ви помогне многу, а Менди со своето секси тело ќе ви де...