ВИЦ

Мало дете го прашува татка си:
- Тато, која е разликата помеѓу џабе и бесплатно?
- Па види сине, ти одиш во школо бесплатно, но џабе!

ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Вторник, 25 Февруари 2014 11:43 Македонија
Погледнете го видеото „Ние сме од Македонија“

Ова е видео инспирирано од песната на  Pharrell Williams - Happy, изработено од тројцата ентузијасти - Олег Бојаџиев, Даниел Стоимилов и Коста Андонов...Видеото насловено „We Are From Macedonia“ прикачено од вчера на YouTube прикажува мали, тинејџери и возрасни луѓе од градови од цела Македонија, како се веселат и играат на песната Happy од Pharrell Williams.

Најинтересното е што на 3:26 минута ја има и популарната Баба Роса од радовишко.Најверојатно видеото сака да ни ја испрати пораката дека треба да се радуваме на малите нешта и она што го имаме, а среќата најпрво извира од нас самите.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Новата кампања на Kickstarter на Калин и Петар е за интернационализација на прирачник...
Холандскиот дизајнер и полиглот Воутер Кордувенер, го сретнал македонскиот турист Зор...
Снежната идила изгледа совршено кога се снима од птичја перспектива...
Тиквешкото Езеро во Македонија е митско место според своите вредности...
Наташа Алексовска има 37 години, родена е и живее во Куманово...
Со читање на Хаику поезија заедно со Искра Донева, ќе има забава, дружење и позитивна...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Легендарниот бразилски фудбалер ја завршува својата кариера на 3...
Англија | Ерменецот се поизвесно е дека ќе го напушти Манчестер јунајтед, ...
Англија | Санчез си заминува, Обамејанг доаѓа, опцијата Мхитарјан се уште е...
Останато | Хрватските хулигани наводно признале вина, ги чека краткорочна з...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Дамите во Рио се секогаш најубави и најзгодни... со големи облини... но овие се муск...
Бразилките се најпознатите жени во светот со убави облини и најдобрите тела...
Внимавајте да не избие пожар од видеото одоздола... со најсексапилните порно актерки ...