ВИЦ

Се вози Мујо на велосипед и Хасо го прашува:
- Од каде ти е велосипедот Мујо?!
- Си одам јас по шумата и доаѓа Фата со велосипед, се соблекува и ми вели: „Земи што сакаш Мујо“.... па јас си го земав велосипедот!


ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Сабота, 28 Февруари 2015 09:20 Македонија
Награден конкурс за креативни дизајнери

Во рамките на проектот „Инспирирај младинско учество“, поддржан од Британската амбасада во Скопје, Национален младински совет на Македонија (НМСМ) распишува награден конкурс за дизајн идеи од млади креативци...НМСМ ги поканува сите млади да земат учество во наградниот конкурс за креативни идеи кои ќе се користат во текот на промотивната кампања на НМСМ. Најдобрите идеи ќе се најдат на промотивните материјали и ќе бидат наградени.

Преку промотивната кампања „Кој си носи чадорче...“ НМСМ, сака да ја доближи својата идеја, своите активности и својата работа поблиску до младите.

Слоганот “Кој си носи чадорче...“ ја симболизира улогата на НМСМ која ги претставува потребите и интересите на младите и од Вас се очекува визуелно да ја претставите таа улога на НМСМ како чадор организација и придобивките за младите кои мислите дека треба да произлегуваат од работата на НМСМ.

Не е потребно да бидете искусни дизајнери, доволно е само да бидете креативни. Ве охрабруваме да ни ги исратите Вашите идеи во форма на цртеж и/или слика во некој од следните формати: .psd .jpg .gif .png.

Млади креативци, ослободете ја Вашата креативност и сите Ваши идеи испратете ни ги на следната меил адреса: Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите најдоцна до недела, 8 март 2015 година.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Новата кампања на Kickstarter на Калин и Петар е за интернационализација на прирачник...
Холандскиот дизајнер и полиглот Воутер Кордувенер, го сретнал македонскиот турист Зор...
Снежната идила изгледа совршено кога се снима од птичја перспектива...
Тиквешкото Езеро во Македонија е митско место според своите вредности...
Наташа Алексовска има 37 години, родена е и живее во Куманово...
Со читање на Хаику поезија заедно со Искра Донева, ќе има забава, дружење и позитивна...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Легендарниот бразилски фудбалер ја завршува својата кариера на 3...
Англија | Ерменецот се поизвесно е дека ќе го напушти Манчестер јунајтед, ...
Англија | Санчез си заминува, Обамејанг доаѓа, опцијата Мхитарјан се уште е...
Останато | Хрватските хулигани наводно признале вина, ги чека краткорочна з...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Дамите во Рио се секогаш најубави и најзгодни... со големи облини... но овие се муск...
Бразилките се најпознатите жени во светот со убави облини и најдобрите тела...
Внимавајте да не избие пожар од видеото одоздола... со најсексапилните порно актерки ...