Четврток, 03 Декември 2015 12:56 Македонија
Euronews со репортажа за кањонот Матка

Ова е првото видео од серијалот на специјални репортажи за Македонија...Репортажата за кањонот матка се емитува на меѓународниот телевизиски канал "Euronews". Матка е навистина уникатен кањон, кој доаѓаат да го посетуваат странски туристи.

Местото е мелем за очи, неодоливата природа лекува душа и го смирува умот. Погледнете го видеото:


Macedonian Postcards on Euronews - Matka Canyon

Прво видео од серијалот на специјални репортажи за Македонија на интернационалниот ТВ канал "Euronews". Оваа репортажа е за кањон Матка. Секој нареден понеделник - нова репортажа за убавините на Македонија./The first video in the Euronews series of special reports on Macedonia, focusing on Canyon Matka, Every Monday a new report will feature one of Macedonia's breathtaking destinations.Key facts about the Matka Canyon:o It’s located about 15 kilometres west of the Macedonian capitalo The sides, created by erosions of the Treska river, reach up to 1000mo The canyon is also home to medieval buildings including monasterieso The site covers of an area of around 50 square kilometreso The canyon boasts numerous caves, the most famous called Vrelo

Posted by Viktor Mizo on Monday, November 9, 2015
Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Новата кампања на Kickstarter на Калин и Петар е за интернационализација на прирачник...
Холандскиот дизајнер и полиглот Воутер Кордувенер, го сретнал македонскиот турист Зор...
Снежната идила изгледа совршено кога се снима од птичја перспектива...
Тиквешкото Езеро во Македонија е митско место според своите вредности...
Наташа Алексовска има 37 години, родена е и живее во Куманово...
Со читање на Хаику поезија заедно со Искра Донева, ќе има забава, дружење и позитивна...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Легендарниот бразилски фудбалер ја завршува својата кариера на 3...
Англија | Ерменецот се поизвесно е дека ќе го напушти Манчестер јунајтед, ...
Англија | Санчез си заминува, Обамејанг доаѓа, опцијата Мхитарјан се уште е...
Останато | Хрватските хулигани наводно признале вина, ги чека краткорочна з...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Дамите во Рио се секогаш најубави и најзгодни... со големи облини... но овие се муск...
Бразилките се најпознатите жени во светот со убави облини и најдобрите тела...
Внимавајте да не избие пожар од видеото одоздола... со најсексапилните порно актерки ...