Понеделник, 18 Јануари 2016 13:43 Македонија
Од срце за Искра

Со читање на Хаику поезија заедно со Искра Донева, ќе има забава, дружење и позитивна енергија...



Настанот се организира за Искра донева, која боледува од церебрална парализа, со цел да се соберат средства за терапија преку купување на книгата на Искра. Значи, почитувани читатели, Искра не бара милосрдие, туку дружење со вас, да ја слушнете нејзината поезија. Со тоа и помагаме морално и финансиски.

Искра Донева има церебрална парализа и за подобрување на здравствената ситуација потребна и е трансплантација на матични клетки.

Повеќе информации можете да добиете на Facebook. Доколку сакате да ја пружате вашата хумана поддршка и да донирате, може да уплатите средства на следната сметка:

Искра Донева - за донации
Тутунска банка АД Скопје
Сметка број 210-700000596686

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Новата кампања на Kickstarter на Калин и Петар е за интернационализација на прирачник...
Холандскиот дизајнер и полиглот Воутер Кордувенер, го сретнал македонскиот турист Зор...
Снежната идила изгледа совршено кога се снима од птичја перспектива...
Тиквешкото Езеро во Македонија е митско место според своите вредности...
Наташа Алексовска има 37 години, родена е и живее во Куманово...
Со читање на Хаику поезија заедно со Искра Донева, ќе има забава, дружење и позитивна...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Легендарниот бразилски фудбалер ја завршува својата кариера на 3...
Англија | Ерменецот се поизвесно е дека ќе го напушти Манчестер јунајтед, ...
Англија | Санчез си заминува, Обамејанг доаѓа, опцијата Мхитарјан се уште е...
Останато | Хрватските хулигани наводно признале вина, ги чека краткорочна з...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Дамите во Рио се секогаш најубави и најзгодни... со големи облини... но овие се муск...
Бразилките се најпознатите жени во светот со убави облини и најдобрите тела...
Внимавајте да не избие пожар од видеото одоздола... со најсексапилните порно актерки ...