Сабота, 27 Февруари 2016 11:22 Македонија
Наташа Алексовска е посилна од судбината

Наташа Алексовска има 37 години, родена е и живее во Куманово...Љубовта кон пишувањето на Наташа се појавила уште во детството, а сериозно почнала да пишува поезија од јуни 2014 година. За неполни 2 месеци напишала 100 песни, кои биле објавени во првата стихозбирка со поезија „Посилна од судбината“.Нејзината книга може да ја купите во книжарница Табернакул - Скопје, кафе-книжарница Вештица - Скопје, книжарница Херби - Куманово и книжарница Викели - Прилеп и може да ја читате онлајн на веб-страницата на Македоника, на овој линк.Нејзините дела може да се купат и онлајн на овој линк. Идните планови на Наташа се да напише роман или збирка кратки раскази, а нејзина неостварена желба е да најде работа. Надежта за поетесата последна умира и се надева дека нејзините книги ќе остават белег засекогаш на ова наше мало парче држава, наречено - Македонија.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Новата кампања на Kickstarter на Калин и Петар е за интернационализација на прирачник...
Холандскиот дизајнер и полиглот Воутер Кордувенер, го сретнал македонскиот турист Зор...
Снежната идила изгледа совршено кога се снима од птичја перспектива...
Тиквешкото Езеро во Македонија е митско место според своите вредности...
Наташа Алексовска има 37 години, родена е и живее во Куманово...
Со читање на Хаику поезија заедно со Искра Донева, ќе има забава, дружење и позитивна...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Легендарниот бразилски фудбалер ја завршува својата кариера на 3...
Англија | Ерменецот се поизвесно е дека ќе го напушти Манчестер јунајтед, ...
Англија | Санчез си заминува, Обамејанг доаѓа, опцијата Мхитарјан се уште е...
Останато | Хрватските хулигани наводно признале вина, ги чека краткорочна з...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Дамите во Рио се секогаш најубави и најзгодни... со големи облини... но овие се муск...
Бразилките се најпознатите жени во светот со убави облини и најдобрите тела...
Внимавајте да не избие пожар од видеото одоздола... со најсексапилните порно актерки ...